Węgiel i pellet

Pellety

Pellet drzewny – alternatywa dla tradycyjnego ogrzewania

Pellet drzewny jest  ekologiczną, nową i ekonomiczną alternatywą dla paliw tradycyjnie stosowanych do ogrzewania. 

Pellety mogą powstawać z różnych rodzajów biomasy: drewna z upraw energetycznych, odpadów drewna,pestek słonecznika, łupin orzechów i słomy, kory itd.  

Najbardziej efektywnym opałem jest pellet drzewny.  Pellet to małe, pachnące świeżym drewnem granulki uzyskane z odpadów drzewnych, zyskujące coraz więcej zwolenników. Tanie, efektywne, łatwe w transporcie, magazynowaniu i w użyciu, zostawiają w tyle tradycyjną konkurencję w postaci węgla czy oleju opałowego. 

Ogrzewanie domów za pomocą pelletu staje się coraz łatwiejsze. Na rynku dostępne są już bezobsługowe kotły do spalania granulatów, które nie różnią się w eksploatacji od tych na olej opałowy. Wymiana urządzenia nie wymaga zmiany lub przebudowy już istniejącej instalacji c.o., a co najważniejsze, koszt inwestycji zwraca się już w ciągu kilku lat. Pellet to granulat paliwowy, który może być wytwarzany z każdego rodzaju roślin.

My oferyjemy pellet kilkuy producentów - ale przede wszystkim pellet wiodoącego prodcenta w tym zakresie firmy Barlinek. Do produkcji w Barlinku używany jest tylko wyselekcjonowany, kondycjonowany suchą parą materiał drzewny najwyższej jakości.

Biorąc pod uwagę właściwości energetyczne pelletu, trzeba go zaliczyć do najbardziej efektywnych źródeł energii. Wartość opałowa pelletu drzewnego to ponad 19 MJ/kg. Niska zawartość wilgoci w pellecie drzewnym sprawia, że jest on bardziej efektywnym paliwem niż drewno. 

Korzyści z użytkowania pelletu jako źródła energii cieplnej:

 • bezpieczeństwo w użytkowaniu, transporcie i składowaniu;
 • ekologiczne pochodzenie i brak zanieczyszczenia środowiska w procesie produkcji w tym niska emisję CO2 podczas spalania;
 • oszczędność w porównaniu do innych stosowanych paliw;
 • komfort użytkowania: czystość przechowywania, użytkowania i transportu;
 • wysoka wartość energetyczna powyżej 19 MJ/kg;
 • wygodne opakowania – 15 kg;
 • łatwość składowania – wystarczysuche pomieszczenie

 

OFERYJEMY JEDEN Z NAJLEPSZYCH DOSTĘPNYCH PELLETÓW - BARLINEK 

 • CENA JEDNOSTKOWA BRUTTO ZA 1 WOREK 15 KG
 • Średnica ziarna 8mm  
 • 66 worków na palecie - waga palety 990 kg
 • Najwyższa jakość DIN PLUS i EN PLUS A1
 • Znikoma zawartość popiołu nawet 0,3%
 • Wysoka wartość kaloryczna 19,5 GJ

Małe, pachnące świeżym drewnem granulki uzyskane z odpadów drzewnych zyskują coraz więcej zwolenników. Tanie, efektywne, łatwe w transporcie, magazynowaniu i w użyciu, zostawiają w tyle tradycyjną konkurencję w postaci węgla czy oleju opałowego.  Ogrzewanie domów za pomocą pellet staje się coraz łatwiejsze. Na rynku dostępne są już bezobsługowe kotły do spalania granulatów, które nie różnią się w eksploatacji od tych na olej opałowy. Wymiana urządzenia nie wymaga zmiany lub przebudowy już istniejącej instalacji c.o., a co najważniejsze, koszt inwestycji zwraca się już w ciągu kilku lat. Pellet to granulat paliwowy, który może być wytwarzany z każdego rodzaju roślin. Do produkcji w Barlinku używany jest tylko wyselekcjonowany, kondycjonowany suchą parą materiał drzewny najwyższej jakości.

 

KUP       

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.